Spotkanie opłatkowe

19 grudnia spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Był opłatek, życzenia i upominki. Spotkanie przebiegało w radosnej, świątecznej atmosferze.

Jednocześnie, w związku z odejściem na emeryturę, pani dyrektor Zofia Stankiewicz pożegnała uczestników i podziękowała pracownikom za współpracę.

Wyjazd do Chełmskiego Parku Wodnego

14 grudnia odwiedziliśmy nasz chełmski aquapark.

Turniej tenisa w Dorohusku

10 grudnia reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w Turnieju tenisa stołowego zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku

Nieprzetarty szlak

30 listopada i 1 grudnia reprezentacja ośrodka wzięła udział w XXI Międzynarodowych Spotkaniach z Piosenką Nieprzetartego Szlaku "Baśnie i legendy".

Zabawa andrzejkowa w Krasnymstawie

28 listopada reprezentacja ośrodka wzięła udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie.

Teatr ze Zbyszkiem

22 listopada reprezentacja ośrodka wzięła udział w "Teatrze ze Zbyszkiem", podczas którego zaprezentowała widowisko słowno-muzyczne "Nasza Niepodległa" oraz taniec "Dance Party"

 

 

Wyjście na pizzę

16 listopad zorganizowaliśmy wyjście na pizzę dla uczestników biorących udział w przedstawieniu "Nasza Niepodległa"

Nasza Niepodległa

Dnia 24 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

W dniu 10 października Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie po raz kolejny obchodził Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

W intencji wszystkich uczestników ośrodka została odprawiona msza święta w kościele pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela. Równocześnie w tym dniu zwróciliśmy uwagę na szczególne znaczenie, dla osób chorych, pontyfikatu Karola Wojtyły, albowiem w bieżącym roku przypada 40-ta rocznica objęcia przez niego tronu papieskiego. Gościem uroczystości był pan Ryszard Zawadowski, prezes Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II, który w ciekawy sposób przedstawił 40-letnią historię pontyfikatu wielkiego Polaka. Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie.

Rozstrzygnięcie konkursu Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych

4 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyła się wystawa prac plastycznych nadesłanych w ramach XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" - "Niepodległa bez barier - od morza do Tatr", w którym czwórka naszych uczestników brała udział.

Rozdanie nagród w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

3 października reprezentacja ośrodka wzięła udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Świat wokół nas" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci O Uśmiech Dziecka w Chełmie.

"Mały książę"

W dniu 1 października reprezentacja ośrodka wybrała się do Chełmskiego Domu Kultury na przedstawienie pt.: "Mały książę".

Obchody dnia seniora

27 września reprezentacja ośrodka wzięła udział w II Obchodach Dnia Seniora zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Kajaki

20 września część naszych uczestników wybrała się na wycieczkę do Zwierzyńca z Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie.

Grillowanie

18 września, korzystając z (jeszcze) pięknej pogody, urządziliśmy relaks na powietrzu i wspólne grillowanie.

Pstrągowo

 

14 sierpnia wybraliśmy się na obiad i łowienie ryb do Pstrągowa.

Wycieczka na lotnisko

 9 lipca część uczestników wybrała się na wycieczkę do Portu Lotniczego Lublin.

Dzień Rodziny

27 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie odbyło się spotkanie uczestników, ich rodziców i opiekunów.

20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy Misericordia

22 czerwca reprezentacja ośrodka wzięła udział w obchodach 20-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy "Misericordia".

Wycieczka do Bałtowa

19 czerwca zorganizowaliśmy wycieczkę do Bałtowa.

XI Spartakiada dla osób niepełnosprawnych

14 czerwca reprezentacja ośrodka wzięła udział w XI Spartakiadzie dla osób niepełnosprawnych zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie.

Senior z humorem

13 czerwca reprezentacja ośrodka wzięła udział w spotkaniu integracyjnym "Senior z humorem" zorganizowanym w Domu Dziennego Pobytu.

Spotkanie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

12 czerwca gościliśmy u nas pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, z którym rozmawialiśmy na temat zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po ulicach i ścieżkach rowerowych.

Mityng Lekkoaltetyczny

5 czerwca reprezentacja ośrodka wzięła udział w corocznym mityngu lekkoatletycznym organizowanym w Dorohusku.

Otwarcie wypożyczalni rowerów

23 maja reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w uroczystym otwarciu wypożyczalni rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych, które odbyło się w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej.

III Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym osób niepełnosprawnych "SMAKUJ SUKCES"

17 maja reprezentacja ośrodka wzięła udział w III Wojewódzkich Mistrzostwach w Tenisie Stołowym zorganizowanym przez Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe i Chełmskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego "Kwadrat".

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

11 maja reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Integracji Społecznej.

Dzień otwarty Jednostki Wojskowej

27 kwietnia reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w Dniach Otwartych Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Moja szansa na sukces

24 kwietnia uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w X Integracyjnych Spotkaniach z Piosenką "Moja Szansa na Sukces" – "Piosenka dla Niepodległej" zorganizowanych w Chełmskim Domu Kultury przez Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe.

Dzień patrona w Krasnymstawie

25 kwietnia reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w obchodach Dnia Patrona zorganizowanych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krasnymstawie.

Konkurs "Barwy niepodległości"

Już po raz kolejny przedstawiciele naszego ośrodka wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim "Barwy niepodległości" ogłoszonym przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" w Lublinie. Jedna z naszych uczestniczek zdobyła III miejsce inna za wykonaną pracę otrzymała wyróżnienie.

Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 10.04.2018 w Lublinie.

Konkurs Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Nieprzetartego Szlaku" 2018 "Rock And Roll", którego finał odbył się w dniach 6-8.04.2018 w Lublinie. Poniżej zamieszczone zostały prace konkursowe, które znalazły się w okolicznościowym folderze.

Ponadto podczas spotkań finałowych nasi koledzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne piosenkami z repertuaru Czerwonych Gitar, Niebiesko-Czarnych, Shakin Stevensa i Shakin Dudi.

 

Spotkanie wielkanocne

28 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie odbyło się spotkanie wielkanocne uczestników.

 

 

Zabawa karnawałowa

8 lutego odbyła się u nas zabawa karnawałowa. Gościliśmy kolegów i koleżanki z Krasnegostawu.

Teatr "Tomcio"

23 stycznia 2018 gościliśmy u nas teatrzyk objazdowy "Tomcio" z Nowego Sącza.

Dzień Babci i Dziadka w Mieszkaniach Chronionych

23 stycznia 2018 r. reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy wzięła udział w występach podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka w wieloprofilowych Mieszkaniach Chronionych.

Jasełka bożonarodzeniowe

W dniu 17 i 19 stycznia uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mieli przyjemność wystawić jasełka bożonarodzeniowe przed grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 12 i 14.

Wieczór Kolęd i Pastorałek

16 stycznia 2018 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się coroczne spotkanie pod nazwą "Wieczór Kolęd i Pastorałek". Gościliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej w Sawinie, Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie.

Swoim występem zaszczycił nas również Chór Ziemi Chełmskiej "Hejnał" i pan Mariusz Matera. Spotkanie uświetnił występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy przedstawili jasełka bożonarodzeniowe.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie,    ul. Powstańców Warszawy 4,    22-100 Chełm,   e-mail: sds@sdschelm.pl,    tel. 82 563 91 85